joi, 14 aprilie 2011

IAR CU EMOTII...Dupa ce etapa trecuta AS Vointa a jucat in deplasare la SC II Bacau unde a fost invinsa cu 6-2 de ocupanta locului doi dupa un joc cu o desfasurare interesanta in care am condus cu 1-0 si am avut gol perfect valabil de 2-0 anulat eronat pe motiv de ofsaid de arbitru.Miercuri in etapa intermediara am jucat acasa cu o echipa buna AS Negri.Jocul a inceput cu o dominare insistenta a echipei noastre dar din nou ratarile si tratarea superficiala a unor ocazii de gol au dus ca scorul sa fie deschis de oaspeti si chiar majorat in urma unor contraatacuri, scorul pauzei fiind 2-0 pentru AS Negri.Dupa pauza dominarea echipei AS Vointa se intensifica, practic oaspetii aparandu-se numai in jumatatea proprie de unde automat cad si golurile pentru gazde. In min 65 Cadar primeste o pasa buna in interiorul careului si reduce din handicap printr-un sut puternic.Egalarea se produce in min 76 atunci cand dupa o minge aruncata in careu si respinsa de fundasii oaspeti Mititelu Ovidiu prinde un sut bun, bara si gol.Golul unei victorii muncite si meritate vine in min 82 atunci cand in urma unei deschideri in adancime Sandoru preia si suteaza fara nici o sansa pentru portarul advers.O revenire spectaculoasa si o victorie muncita dupa pauza dar motive de ingrijorare apropo de ratarile si superficialitatea din prima repriza.AS Vointa  a jucat in urmatoarea alcatuire.Portar: Baisan,  fundasi:Ciobanu, Paduraru, Pepelea, Bales;  Mijlocasi: Petrica(Schiopu min 55), Mititelu O, Anton( Caia min 80),Rotaru (Sandoru min 60); Atacanti Fanu si Cadar. MULTUMIM SPECTATORILOR CARE AU FOST ALATURI DE NOI.