duminică, 3 aprilie 2011

MECI DE INFARCT....Un meci foarte greu a avut AS Vointa in compania echipei din TG Ocna.Faptul ca fiecare meci pe care il jucam este extrem de important pentru acumularea celor trei puncte,puncte necesare in tentativa echipei de evitare a retrogradarii face ca jocul echipei sa fie destul de modest.Totusi un joc slabut in prima repriza echipa noastra a dominat si si-a creeat destule ocazii cele mai importante fiind cele a lui Artenie din min 23 si bara lui Mititelu Ovidiu din min 35.  Scorul este deschis de oaspeti in min 44 in urma unei lovituri libere de la 18 metri si astfel se intra la pauza cu scorul de 0-1. A doua parte jocul este intr-o singura directie, AS Vointa atacand dar de multe ori cu mingi de angajament greu de fructificat de catre atacanti.Pe fondul acestui joc este de totul sau nimic la o minge aruncata in careu de Pepelea in urma unei lovituri libere un jucator al echipei oaspete atinge mingea cu mana,arbitrul Ariton indicand punctul cu var. Penaltyul este executat si transformat cu putine emotii de Fanu Florin, faza desfasurandu-se in min 80. Golul izbavitor al unei victorii muncite vine in min 87,autorul lui fiind Cadar Adrian care preia frumos o minge in interiorul careului si suteaza la coltul lung facand inutil plonjonul portarului celor din TG Ocna. AS Vointa a jucat portar: Baisan; fundasi: Ciobanu, Pepelea, Paduraru, Bales; mijlocasi: Caia(Arvinte min 45), Mititelu O, Anton(Cadar min 70), Rotaru(Sandoru min 60); atacanti: Fanu,Artenie(Petrica min65).