vineri, 6 mai 2011

Cursa de salvare continua...

Dupa doua jocuri in deplasare unde AS Vointa Garleni a pierdut la Onesti cu 2-1 si la Comanesti cu 3-1 ,sambata am jucat la Garleni cu ocupanta locului intai AS Mondosport Bacau.Prima repriza s-a desfasurat intr-o usoara dominare a echipei Mondosport care reuseste sa deschida scorul in minutul 25 ca urmare a unei nesincronizari a echipei noastre.A doua repriza Vointa joaca mult mai bine, reuseste sa-si domine usor adversarul, dar din nou ratarile fac ca scorul sa ramana cel consemnat la pauza.Cele mai mari ratari sunt in minutele 65 cand Mititelu Ovidiu prinde un sut exceptional de la 30 de metri si interventia portarului echipei adverse face ca tabela sa ramana neschimbata.In minutul 70 cand Imbrea Iulian executa foarte bine o lovitura de cap, din nou portaru intervine miraculos si la faza urmatoare este tinut in careu, dar arbitru nu acorda nimic.Destul de ,,atent" cu oaspeti arbitru Harabagiu Mihai fluiera fault la fiecare duiel mai barbatesc pentru minge, dar totul in favoarea jucatorilor de la Mondosport, chiar fluiera sfarsitul meciului mai devreme aducand proteste vehemente ale spectatorilor.
AS Vointa garleni a jucat :portar-Ciubotaru , fundasi:Ciobanu, Imbrea Alex, Pepelea, Paduraru, Bales ,mijlocasi :Cadar (Petrica minutul 70) , Anton (Sandoru minutul 55), Mititelu O, Imbrea Iulian , atacanti :Fanu (Arvinte minutul 60 ).