duminică, 13 martie 2011

PACAT....AS Siretul - AS Vointa Garleni 1-1 (0-1) Pe un teren mocirlos si greu AS Vointa Garleni a reusit ieri primul rezultat de egalitate din deplasare din acest campionat.Meciul a fost pe toata durata lui unul de lupta in care terenul greu a influentat exprimarea jucatorilor pe teren.Scorul a fost deschis in min 18 de Anton Bogdan care a executat la vinclu o lovitura libera de la 20 m obtinuta ca urmare a unui fault la Fanu.Precizam ca faultul a fost comis din pozitia de ultim aparator al celor de la Siretul,dar a fost avertizat doar cu cartonas galben.Pana la pauza mai consemnam interventiile bune ale portarului Baisan si ratarile pe contraatac ale echipei noastre cea mai mare fiind cea a lui Sandoru care nu reuseste sa inscrie dupa o incursiune buna a lui Petrica.   Dupa pauza cei de la Siretul isi intensifica atacurile dar defensiva noastra bine condusa de Pepelea se apara sigur si calm.Pe fondul unui joc echilibrat Vointa mai are o ocazie imensa prin Petrica care nu reuseste sa inscrie din apropierea portii dupa o greseala a apararii adverse.Si cum in fotbal o lege nescrisa spune ca ocaziile se razbuna cei de la Siretul primesc destul de usor o lovitura de la 11 m in min 86 pe care reusesc sa o si fructifice.