luni, 7 martie 2011

Un inceput bun de sezon pentru echipa AS Vointa Garleni care in meciul cu Consart Serbanesti a reusit o victorie muncita si frumoasa. Pe un teren care in pofida zapezii s-a prezentat in conditii bune si asta datorita eforturilor organizatorilor si a jucatorilor. Meciul a fost echilibrat,incheindu-se in final cu scorul de 3-2 (2-1). Jocul debuteaza cu o dominare a gazdelor care reusesc deschiderea scorului destul de repede in min 9, prin Iulian Imbrea care inscrie din apropiere dupa o lovitura libera bine executata de Bales.Oaspetii reusesc egalarea printr-un penalty usor acordat de arbitrul Vasilache Dragos.Pana la pauza pe fondul unui joc destul de bun jucatorii Vointei reusesc sa marcheze din nou tot prin Iulian Imbrea care fructifica cu un sut la coltul lung o centrare venita de pe partea stanga. A fost un moment foarte emotionant pentru toti spectatorii din tribune atunci cand autorul primelor doua goluri pentru Vointa le-a dedicat cu privirea ridicata spre cer fratelui sau ADRIAN IMBREA, fost jucator si el la Vointa care de acolo de sus s-a bucurat alaturi de noi . A doua repriza debuteaza cu o gafa a portarului Ciubotaru care si datorita zapezii scapa usor o minge in poarta, scorul devenind egal. Gazdele ataca un pic haotic dar reusesc desprinderea pe tabela de marcaj in min 78 prin golul marcat de Fanu care reuseste sa-l invinga pe portarul celor de la Consart cu o deviere din 10m.